|
Kirkestræde 23, st. tv., 4600 Køge
Salgspris: | DKK |
Brugerejendom |
Areal: | m² |
Ejendomstype: | Detail |
Areal: | 98 m² |
Leje pr. m²: | DKK 1.600 pr. m² |
Årlig leje: | 156.800 |
Lejemålstype: | Detail |
|
|
Jeg bekræfter, at Gottlieb+Partners må kontakte mig på telefon eller mail med yderligere informationer |
|
|
Jeg bekræfter hermed Gottlieb+Partners betingelser for opbevaring af data |
|
| | |
|
|
Beliggenhed
Ejendommen hvori lejemålet findes, er beliggende i Køge, som en en by i vækst.
En af Danmarkshistoriens største byudviklingsprojekter, håndteret af Køge Kyst, Køge Kommune og Realdania By & Byg, er ved at gennemføre en udvidelse af byen med ny infrastruktur, mere erhverv samt flere detailhandelsbutikker og privatboliger.
Udover Køge Kyst-udvidelsen danner Køge også ramme om opførelsen af Sjællands Universitetshospital højhastighedstog med direkte forbindelse mellem Ringsted-Køge-København, en udvidelse af motorvejen og udvikling af erhvervsområdet Køge Nord. |
| |
Lejemålet
Lejemålet er beliggende i Køges chamerende bymidte - med toppede brosten, torvet, Køge Å og de mange gårdhaver som kulise - i et stræde, hvor husene i dag er moderniserede og restaurerede til perfektion.
Med en så central lokation midt i hjertet af Køge får man næppe bedre beliggenhed.
Selve lejemålet er beliggende i stueetagen med et kontor og køkken på 1. sal. Der har tidligere været yogacenter i lejemålet, men anvendelsen kan dog være alt lige fra detail til kontor. Lejemålet er indrettet med et stort lokale, et lille lokale/depot samt toilet i stueetagen og som nævnt køkken og kontor på 1. salen. |
|
|
|
|
|
|
|