Erhvervsgrund 4.000 - 8.000 m² til engrosvirksomhed |
| |
|
SØGES: 4.000 - 8.000 m² erhvervsgrund til engrosvirksomhed
Vi har endnu en søgeopgave, for en af vores opdragsgivere, der er en engrosvirksomhed inderfor kontor- og lagerprodukter søgers byggegrund til opførelse af domicil med tilhørende lagerfaciliteter - ialt 1.500 m² ejendom.
Med denne søgning opfordrer vi alle til at komme med mulige emner, der opfylder følgende kriterier:
Beliggenhed: Albertslund, Glostrup, Herlev og Lyngby. Ved trafikeret vej med god synlighed. Der er ikke krav om butiksnærhed.
Størrelse: 4.000 - 8.000 m2
Anvendelse: Lager- og engrosvirksomhed med kontorfaciliteter
Alle forslag bedes fremsendt på mail: info@gottliebpartners.dk
Eventuelle spørgsmål kan rettes til Thomas Gottlieb telefon 40 72 12 12 eller Jesper Rasmussen på telefon 30 52 97 62
Afslutningsvis skal det oplyses, at vi er honoreret af vores opdragsgiver.
|
Gottlieb+Partners er lige deling erhvervsmægling og strategisk rådgivning
Kontakt os hvis du vil vide mere om dine muligheder for salg & udlejning af:
- Erhvervsejendomme
- Kontorejendomme
- Erhvervsejerlejligheder
- Lager, industri og logistikejendomme
- Hotelejendomme
- Butiksejendomme
- Butikker og restauranter
- Butikscentre
- Boligudlejningsejendomme
- Udviklingsprojekter
- Grunde
Vi leverer strategisk ejendomsoptimering og planlægger løsningerne, så de matcher hver enkelt kunde og opgave i forbindelse med salg, udlejning og rådgivning af erhvervsejendomme. Vi kommer gerne tæt på vores kunder - så tæt, at vi kan få indgående kendskab og give nærværende sparring samt få de overraskende og utraditionelle ideer, der skaber maskimalt potentiale for alle parter. I et samarbejde vil Gottlieb+Partners A/S sammensætte det team af rådgivere, analytikere, ejendomsmæglere og komplementære kompetencer, der kan sikre optimal drift, logistik, indretning og økonomi i enhver type erhvervsejendom. |
|
|
20. august 2020
700-800m2 kontor søges til højteknologisk virksomhed Vi søger på vegne af højteknologisk virksomhed kontorlokaler omkring København. Størrelsen skal være 700m2 - 800m2 og leve op til de krav der står i søgebrevet, som kan findes her. Kontakt vores erhvervsmægler Henrik Christophersen hvis du har et godt match til os.
Læs indlæg |
|
5. maj 2020
1.500m2 lokaler søges til førende virksomhed indenfor kontorforsyning Vores opdragsgiver er en veldrevet og førende virksomhed indenfor kontorforsyning i Storkøbenhavn. Virksomheden søger nye lokaler til administration, lager og showroom. Kontakt Rasmus Goth Engel såfremt du har spørgsmål til søgeopgaven.
Læs indlæg |
|
29. april 2020
Lager og kontor søges til logistikvirksomhed 6.000 kvm lager og 1.500 kvm administration / kontor søges til logistikvirksomhed. Kontakt Rasmus Goth Engel for yderligere information.
Læs indlæg |
|
|
|
|
|
|